חדרה

מידע אישי
אני בן 68 גר בחדרה ונשוי לאישה מדהימה. אב ארבעה ילדים מהממים וסבא לנכדים שאינני סופר (זה מבלבל אותי כל שנה מחדש).
חבר האגודה מאז שאני מורה דרך כעשר שנים רצופות.

מידע תעסוקתי
מתנדב לעבודות המשרד של האגודה משתתף בחוליית האכיפה של משרד התיירות למניעת הדרכה לא חוקית . לוקח חלק בייעוץ לעמיתים בתחומים בהם אני מתמחה.
אחת מההתמחיות שלי שאותה אני מאוד מבקש להנחיל בקרב החברים הינה הדרכה והובלה של טיולי שטח רכובים. בעיקר על רכבי קרוסאובר או SUV. בשנים האחרונות התווספו כלי רכב רבים מסוג זה (כ40% מכלל הרכבים החדשים העולים מדי שנה על כבישי הארץ). גם מתוך הכרות והשימוש ברכבי שטח בחו”ל בהצלחה מרובה ( שם אני מדריך ), מצאתי לנכון להפיץ את הידע וההתמחות שרכשתי לחברים באגודה (נערכו מספר מפגשים לחשיפת הנושא בפני מעוניינים מקרב החברים באגודה). כן הייתי שותף ליוזמה ליצירת מסגרת לימודית של הובלת קבוצות ונהיגת שטח במסגרת האגודה.
הובלה והדרכה של קבוצות של אנשים עם צרכים מיוחדים (מדי פעם מתקנים את ההגדרה של אוכלוסיות אלה על מנת לדייק מבלי לפגוע, להלן אצ”מ ) זו הינה ההתמחות השנייה והלא פחות חשובה. הניסיון שצברתי בהובלת קבוצות של בית הלוחם בשלושת השנים האחרונות , אני מבקש להעביר אל חברים את הידע וחוויה המיוחדת וגם שהדבר אפשרי בהחלט . המודעות של הציבור להנגשת אתרים ומבנים ציבוריים ברחבי המדינה בכלל ויכולת מורה הדרך להתמודד עם אתגר זה בפרט (וגם מארגני הטיולים לסוגיהם) דורש ערנות . התמחות ולמוד הנושא של האצ”מ פותחת לפנינו נישה מעניינת ץ המרחיבה את מרחב ההדרכה של מורי הדרך . האתגר לייזום לתכנן ולהוביל את הקבוצות בהם משתתפים גם אצ”מים הינו אתגר שצריך ללמוד . הלמידה מתרכזת בעיקר מה יש לעשות כדי שהדבר יצליח , אבל בייחוד מה אסור לעשות עם קבוצות מסוג זה.
אני חתום על מאמר בצידה לדרך שעניינו “חוקי מרפי בטיולי 4X4 ” ועל ספר “אות מאבשלום “. בקרוב גם ספר על תולדות חדרה.
אשמח להמשיך לפעול במסגרת האגודה לטובת כלל מורי הדרך באשר הם.