ישובעם חכמון
כפר סבא

מידע אישי
בן כפר סבא, בוגר מקווה ישראל, שירות צבאי כלוחם וקצין בגדוד 202 של הצנחנים ובבה”ד 1. מתנדב כרוני, איגוד המוסכים, חלה”ט, בעיר כפר סבא, במכון אבשלום. היום באגודת מורי הדרך. חבר באגודה מעל עשר שנים עם קבלת תעודת מורה הדרך הצטרפתי לאגודה. אני עצמאי כל ימי חיי ובכל זאת, אני מאמין באיגוד מקצועי.
מורה דרך מזה כ 12 שנים. מטייל ומוביל קבוצת מטיילים מיטיבי לכת מעל 30 שנים. לפני כשלוש  שנים נבחרתי להיות חבר במועצת אגודת מורי הדרך, אני רואה באגודה כארגון הדואג לחבריו החדשים והוותיקים הצעירים והמבוגרים. להעשרה מקצועית הן בסיורי חשיפה והן בקורסים שונים וההופך את החברים בו לחבורה וחברים לדרך המסייעים אחד לשני ולא רק בעת צרה. בשנה וחצי הראשונות להיותי חבר מועצה, לא נשמע קולי. כי לא הבנתי אפילו מהו התפקיד אשר לקחתי על עצמי, ולא באתי כמעט לידי ביטוי. בשנה וחצי האחרונות בשל הנסיבות ומבלי שמישהו יבקש ממני, עשיתי למען מורי הדרך ככל יכולתי, סיוע לרבים בהכוונה לקבלת דמי אבטלה, ולקבלת סיוע מרשות המיסים, ובכלל אוזן קשבת לכל בעיה, דאגתי לרכז עבור מורי הדרך את ההרצאות במקום אחד. אותם פרסמתי יום, יום. עזרתי ויעצתי ללא מעט מחברינו המרצים, כן הייתי אחראי על חלק מסיורי החשיפה. כן גם נחשפתי לדברים שיש לתקן בנעשה באגודה. אני רואה ושומע את המתרחש באגודה ומאוד חרד לה.

חזון אישי
• ארצה להעביר את הידע ואולי לשמש כחונך למצטרפים החדשים למועצה כדי שיבואו לידי ביטוי על פי כישוריהם. ולהעלות חזרה את האגודה לדרך הטובה. המועצה אשר תיבחר ותבחר יו”ר ומזכירות יהיה עליה בבוא העת, כאשר המצב הכלכלי יאפשר זאת.
• לבחור אדם הפנוי לחלוטין מעיסוקים אחרים, אשר מכיר את עולם התיירות, יודע דיני עבודה, מכיר את משרדי הממשלה ואת נבכי הבירוקרטיה הישראלית. כדי שינהל את האגודה כמובן תחת הנחיות היו”ר המזכירות והמועצה.
• אני חושב שיש לפעול כי למורי הדרך יהיה גוף מייצג אחד אשר ידע לתת מענה לכל העוסקים במקצוע. תיירות נכנסת, תיירות פנים ותיירות חינוכית.
• אני מקווה שכולנו יחדיו נצליח במשימות המאתגרות למען כולנו, חדשים וותיקים