משולחן היו”ר

יו”ר האגודה השתתף באירוע של ראשי הארגונים העצמאים. האירוע נערך ב-16.3.21, באולפן השקוף של העצמאים בחוף מציצים. היו”ר סיפר על מצוקתם של מורי הדרך וגם על הנושאים העתידיים העמודים על הפרק, כגון המשך חל”ת/ דמי אבטלה, רכבי אשכול..
השידורים היו ישירים בכמה רשתות והשתתפו בהם ראשי מפלגות, ראשי סיעות וחברי כנסת.

עיקרי ראיון יו"ר האגודה

  • הצפת בעיית מורי הדרך העובדים בתיירות נכנסת – קרוב ל4,000 מורי דרך ‘תקועים’ ללא אפשרות לעבוד. אני צופה בעיה גדולה כאשר החל”ת ייגמר ביוני, כשהתיירים הראשונים יגיעו לא לפני אוקטובר. בנוסף, יש בעיה גם בתיירות החינוכית, אי הוודאות מצד משרד החינוך.
  • איזה אופציות עומדות לפניהם? אגודת מורי הדרך ממשיכה לפעול למען מורי הדרך במגזרים השונים. בעזרת ארגון לה”ב לעצמאיים יצרנו מיזם ענק משותף עם בנק לאומי, בו יצאו למעלה מ-400 טיולים ברחבי הארץ בחו”ל המועד פסח ויודרכו בבלעדיות ע”י מורי דרך חברי האגודה.
  • לאורך הקורונה חילקנו מאות חבילות מזון וחבילות סיוע למורי דרך שהגיעו למצב שאין להם את היכולת להתפרנס בכבוד.
  • בעיה נוספת היא בעייתם של מורי הדרך בעלי רישיון לרכב אשכול. בעייתם כפולה, הן משום שאינם זכאים לקבל אבטלה משום הגבלה ע”י צו המעסיקים. לאחר התערבות של האגודה הושג תקדים חלקי במשרדי האוצר, אבל הם החליטו להתחיל לשלם ברגע שיראו שיש העסקה – יש לזכור שכלל עולם מורי הדרך מושבת ממרץ 2020.
  • בעיה נוספת היא ששרת התחבורה החליטה שרכבי אשכול לא יוכלו לנסוע בנת”צ – מדובר ב-400 כלי רכב בישראל, ההחלטה הזו לא מתבססת על המספרים ונראה כי היא לא התקבלה על סמך בעיה או תלונה. אנו צופים כי התיירים הראשונים שיגיעו יהיו תיירי VIP/FIT, קבוצות קטנות שידרשו להשכיר שירותי רכב אשכול, ולאחר ההחלטה האחרונה, יצטרכו להשתרך בפקקי הכבישים ולא להנות מן היתרונות של נהיגה בנת”צ.