אגרת מיוחדת למורי דרך חברי האגודה
מורות ומורי הדרך היקרים, חברי האגודה: 
רק שנה חלפה מאז צלחנו את משבר הקורונה ושוב אנו נמצאים בפתחה של תקופה לא קלה לאחר האירועים הקשים אותם חווינו כולנו בחג שמחת תורה, לפני כשבועיים. 
מדינת ישראל נכנסה למלחמה וכולנו מתפללים לשלומם של חיילי צה”ל וכוחות הביטחון יחד עם תפילה לשובם של השבויים שלנו המוחזקים בעזה. יחד עם זאת, תוצאות המלחמה משפיעות באופן ישיר על הכלכלה הישראלית. ענף התיירות, כמו ענפים רבים במשק מושבת כליל מיומה הראשון של המלחמה ואנו מורי הדרך העצמאים ושכירי היום נאלצים להתמודד עם משבר כלכלי אשר נכפה עלינו ודורש מאיתנו לחשב את צעדינו קדימה לקראת העתיד האפור הצפוי לנו. 
אנו באגודת מורי הדרך עירניים לכך וכבר מתחילת האירועים התארגנו להתמודדויות הקשות עם משמעויות המשבר הכלכלי. פתחנו חמ”ל מיוחד הכולל צוות מורחב אשר עוסק יום וליל בסיוע של מורי הדרך למערכת האזרחית והצבאית כאחד ובמקביל גם בגיבוש נייר עמדה לקראת המאבקים הצפויים לנו עם הרשויות לסיוע כלכלי למורי הדרך בישראל. 
 
חשוב לציין: מדינת ישראל בשיא של תקופת המלחמה. מטבע הדברים כל המערכות מגויסות למען החזית ולמען האוכלוסייה האזרחית בעוטף עזה ובגליל ובשל כך הקשב לצרכי יתר האוכלוסייה ובכללה העצמאים יורדת לעדיפות נמוכה יותר. 

אגודת מורי הדרך חברה בלהב שהוא ארגון העצמאים הגדול בישראל וכולל 64 גופים ולמעלה מ650- אלף עצמאים. אנו שותפים עם הארגון לדיונים, שיחות וישיבות עם כלל הגורמים במשק. הנהלת הארגון מכירה את ייחודיות מורי הדרך ואנו משלבים ידיים ומציפים את עמדותינו במשותף בכל פורום אפשרי. בשבועיים האחרונים השתתפנו בדיונים מקדמיים עם שר הכלכלה, ועדת הכלכלה, ועדת הכספים ולשכת האוצר. 
בהמשך, כאשר יחלו השיחות המעמיקות נשתלב בשיחות גם עם רשות המיסים, המוסד לביטוח לאומי ולשכות התעסוקה. 

אגודת מורי הדרך מתרכזת בימים אלה בארבעה מישורים מרכזיים:
1. המישור הכלכלי – העלאת המודעות למצוקת מורי הדרך והכללתם בכל דיון ושיח על פיצויים, דמי אבטלה ומענקים. 
2. תעסוקה – איתור מקורות תעסוקה למורי הדרך בכלל הענפים במשק. אנו מייצגים אלפי מורי דרך משכילים, בעלי תואר, תעודות הוראה, דוברי שפות, מוכשרים לתו תקן ועוד. פנינו ונמשיך לפנות למעסיקים רבים אשר יוכלו להסתייע בנו: משרד החינוך – העסקת מורי דרך בכיתות הלימוד בבתי הספר לאחר חזרת הלימודים. משרד התחבורה – נהגים בעלי רישיון לרכב ציבורי, הנהלת מל”ח- משק לשעת חרום, בהעסקת מורי דרך בבתי המלון למפונים ובאתרי הטבע, רשות הטבע והגנים, המשרד לשוויון חברתי ועוד.
3. פרויקט הרט”ג – בקופת הפרויקט כסף רב אשר נועד למורי הדרך מתקופת הקורונה והאמיקרון אשר טרם נוצל. אנו פועלים להסטת חלק מהתקציב לשימוש בהפעלת מורי דרך באתרי הרט”ג הפתוחים כפי שנעשה בתקופת הקורונה. 
4. העשרה – אנו פועלים לפתיחת השתלמויות חדשות המוכרות לתעודה לאחר שכלל ההשתלמויות אשר נקבעו לחודשים הבאים בוטלו. נפעל לבניית השתלמויות חדשות, חלקן בזום, כדי לשמור על דרישות החוק המחייבות אותנו. במקביל פתחנו צוות העשרה מיוחד למענכם אשר מאתר סיורי העשרה ברחבי הארץ במחיר אפסי או חינם, הרצאות בזום וביקורים במוזיאונים ובאתרים חדשים. השבוע התחלנו בסיורי העשרה בעכו ובציפורי ובהמשך נפרסם עוד תכנים רבים עבורכם. 

אגודת מורי הדרך כאן למענכם גם ברגעים הקשים. אנו זקוקים לכם ולתמיכתכם דווקא היום יותר מתמיד.
נפעל יחד לגייס מורי דרך נוספים לשורותינו ולהגדיל את כוחנו מול הרשויות השונות. 
גנית פלג – יו”ר אגודת מורי הדרך בישראל