בעיית מורי הדרך הגיעה ל-Ynet

הפתרון של הממשלה למורי הדרך- בואו להיות סדרני קורונה באוטובוסים

משרדי התחבורה והתיירות מציעים למורי הדרך שאיבדו את פרנסתם לעבוד כסדרנים בתחבורה הציבורית, ולהזכיר לנוסעים את הנחיות הקורונה. מורי הדרך: “מברכים על כל פיתרון, אבל רק מתווה של הכנסת תיירים בקפסולות יוכל לתת מענה לענף הגוסס. מעבר לכך אנו עדיין דורשים פיצויים על יולי-אוגוסט”

המשכורת שתוצע למורי הדרך שיהפכו ל”סדרני קורונה” היא משכורת מינימום, כאשר לדברי משרד התחבורה מדובר בתפקיד שהיה גם בסבבי הקורונה הקודמים וכעת המשרד ביקש מהאוצר תקציב כדי לגייס בדרנים כאלה מחדש. בשלב הזה יש 400 תקנים לתפקיד.

יש לציין כי בתחילת הקיץ הציע משרד האוצר למורי הדרך עבודה בבית הספר של החופש הגדול. בדיון בכנסת בנושא אמר נציג האוצר כי “אנחנו עוקבים לראות איך זה מתפתח. הבנו שיש אחוזי הרשמה גבוהים. בסך הכל מורי הדרך שלא מקבלים מענה מהחל”ת להבנתנו הם כמה מאות בודדים”.

עם זאת, הרעיון של האוצר לא סיפק את מורי הדרך גם אז, ולאחר שכמאה רכבי תיירות חסמו השבוע את הגישה לכנסת, מורי הדרך המשיכו לאיים להחריף את המאבק. אתמול מסרו כי “אם עד הראשון בספטמבר לא יענו דרישותינו בנושא פיצויים ופתיחת שמיים תחת מתווה בטוח, אנו מתכוונים להסלים את מאבקינו כשכרגע כל האופציות על השולחן. יש לנו קולגות על סף קריסה כלכלית ואף נרשמו מקרים של מורי דרך ששמו קץ לחייהם, מה עוד צריך כדי להעיר את הממשלה?”.

היום נמסר מדוברות מורי הדרך כי: “אנו מברכים על כל פיתרון שנועד לסייע למצוקה של מורי הדרך, אבל לצערינו הצעות אילו עדיין לא מיושמות, רבים ממורי הדרך שנירשמו לא קיבלו פניה, ועד שהתעסוקה תחל בפועל יחלוף חודש נוסף בו לא הייתה למורי הדרך הכנסה.

“מסיבה זאת אנו קודם לכן מצפים לראות שלבים להחלת מתווה כולל לפתיחה בטוחה של השמיים והכנסת התיירים בקפסולות. רק מתווה כזה, שכבר מיושם באופן כזה או אחר במדינות אחרות בעולם, יוכל לתת מענה לענף התיירות הגוסס.

“מעבר לכך אנו ממשיכים לדרוש פיצויים ישירים על חודשי יולי-אוגוסט, בגין החלטת הממשלה לסגור את השמיים בניגוד להבטחתה זמן קצר קודם לכן. עד שלא יתמלאו דרישות אילו, השטח ימשיך לבעבע והמחאות ימשיכו ויגברו”.