תגובת יו”ר האגודה לדוח הכלכלנית בעניין ענף התיירות

בימים האחרונים יצא דוח של הכלכלנית הראשית בו התפרסם כי בכוונת האוצר לבטל את הפטור ממע”מ לתיירים, עוד הגדילו כלכלני האוצר לעשות כאשר האשימו את ענף התיירות כמשקולת על צוואר האוצר וכי התיירות לישראל מזהמת את האוויר עקב מהטיסות לישראל וחזרה ומעמיסה על התשתיות, והסירו אחריות מכל מחויבות כלכלית תעסוקתית לתת תשתיתית וחברתית. 

אין לי מושג מהי המשנה הפוליטית של הכותבים, אך האם הם מודעים שבאין תיירות שתאתגר את המערכות לבצע שיפור והתייעלות למען כלל הציבור, תהיה כאן שקיעה אל התהום. הסכומים שנכתבו וההבדל העצום ביניהם לא מציגים את המציאות, אולי חלום ושאיפה להכנסה ממס זמנית. יש כאן קוצר ראי 
ולבסוף פגיעה אנושה במאות ואלפי בתי אב. עם כל הכבוד, אני לא רואה את אותם מספרים עצומים של נופשים בחו”ל במקומות כמו טורקיה לחזור ולנפוש  כאן. 

אגב טורקיה ומקומות רבים אחרים,  מבחינת תשתיות תיירות ומשטרת תיירות יש לנו הרבה מה ללמוד מהם. בירושלים או טבריה אשר בשניהם בלי קשר כמו בעכו בצפת ובעוד ערי תיירות יש צורך וחובה לשפר תשתיות גם בשביל תיירות הפנים שלא תסתפק בפחות. אך להטיל את האשמה… בבעיות הכלכליות של המדינה במס המע”מ לועג לאינטילגנציה של הכותבים עצמם.

בברכה,
י”ו ר אגודת מורי הדרך גנית פלג