משולחנו של יו”ר האגודה

בסיומו של שבוע גדוש אירועים אשר החל בישיבת מועצה ראשונה שבחרה בנציגיה לשנתיים הקרובות, ראיתי לנכון לדווח לכם על פעילות המועצה והמזכירות וכן על התוכניות והמגמות לעתיד הקרוב.

אנו נשתדל לשמור אתכם על קשר בכל אמצעי תקשורת אפשרי, באמצעות דפי הפייסבוק, הוואטסאפ ורשימת הדיוור. אתם מוזמנים לצרף מורי דרך, להתייחס, להגיב, להעיר ולהציע בכבוד הראוי. קולכם חשוב וחיוני לנו.

להבהרת הפוסט הקודם, במועצה שלנו 21 חברים מצוינים, ערכיים ומתנדבים בחפץ לב למען כלל מורי הדרך בישראל. היו מי שהבינו בטעות כי התעלמתי במתכוון ממחצית מחברי המועצה ואני מצר על כך.

כבר ביום שני מצאתי את עצמי בכנסת עם החברים מורסי ואליאס – ביחד שיתפנו פעולה וצעדנו יד ביד בניסיון לרתום את נבחרינו להבנת המצוקה הכלכלית של מורי הדרך, זאת לאור החלטת השר לבטל דמי אבטלה מתחת לגיל 45. אנו נמשיך לפעול ביחד בהתחייבות משותפת לקדם את כל הנושאים תוך שיתוף פעולה מלא.

אני רואה חובה לציין את שיתוף הפעולה המלא של החבר מוטי אפרתי בכל נושא ופניה שלי. מוטי ואני משוחחים, אני נעזר בניסיונו בנושאים רבים ועל כך תודתי לו.
הספקתי לשוחח עם מנחם גילה הנהדר וללמוד ממנו על פעילותו בתחום ההשתלמויות.
פניתי לחבר משה פרנק וביקשתי שיואיל להירתם יחד עם צבי הלמן ולעסוק בנושא שינוי תקנון האגודה. בימים הקרובים נגבש את הוועדה שתעסוק בכך ותגיש למועצה המלצות בהקדם.
שוחחתי עם אריה בר ארוכות. אריה הואיל להמשיך ולעסוק בהשתלמויות החובה לפחות עד סוף השנה, ובנוסף הציע מועמדות לוועדת ביקורת.
בימים הקרובים אשוחח עם הגב’ בת שבע אסקולי אשר יזמה מפגש משותף של נציגי מורי דרך בשפה הסינית ויחד נלמד על פעילותם והמשבר אותו הם חווים.
אמש נכנס אלי מילוא לתפקיד הגזבר ובסיועה האדיב של חברתנו יועצת הממס נצה ג’אן החל להכיר את התיק המורכב ולבנות תכניות לטיפול במשבר הכלכלי.

המסר שבדברי ברור: פני המועצה החדשה לשיתוף פעולה ולאחדות. כבר עם כניסתי לתפקיד פתחתי קבוצה לחברי המועצה ובה אני מדווח בפרוטרוט על כל פעילותינו. כולי תקווה ששיתוף הפעולה ימשך והשקט ששב למחוזותינו יקל עלינו באתגרים המורכבים אשר לפתחנו.
השבוע הקרוב יעמוד בסימן שיתוף פעולה עם חברי מורשת ובניית תכנית אחת לפתרון המשבר שתוצג ביום חמישי לסמנכ”ל משרד התיירות וכן למאמץ המשותף שלנו לבטל לחלוטין את טופס 857 אשר מונע מרבים מחברינו לקבל דמי אבטלה.

מבטיח להמשיך ולדווח בפורומים השונים על פעילותנו ומאחל לכולם שבוע נפלא 🙏