יו”ר האגודה מסכם את שנת 2020

שנת 2020 הייתה שנה מאתגרת לעולם התיירות ולנו בפרט. התחלנו את השנה עם תוכניות רבות, אך המשבר החל לתת את אותותיו כבר בראשית ינואר 2020, עם ביטולי קבוצות התיירות מסין.כבר בחודש זה, האגודה הקימה חמ”ל לניהול המשבר הכלכלי ואובדן העבודה המוחלט למורי הדרך, שמצאו עצמם ללא פרנסה.

החמ”ל טיפל בפניות של מאות מורי דרך, ללא תלות בחברות באגודה. האגודה עזרה ונתנה מענה בטיפול בבקשות אבטלה, מענקים ומידע. בנוסף, האגודה יצרה שת”פ רבים עם גופים מתחום התיירות, האקדמיה, גופים מסחריים, עמותות אשר סיפקו שוברי מזון וחבילות סיוע למורי דרך ועוד שת”פ אסטרטגיים אחרים.
האגודה ממשיכה לתפעל את החמ”ל וקוראת למורי דרך אשר צריכים עזרה לפנות אלינו בהקדם.
 
האגודה ממשיכה להתאים את עצמה לרוח התקופה ולדרישות מורי הדרך, על כן בוצעו מספר שינויים לאורך השנה במבנה האגודה ועודכנו מטרות/יעדי האגודה:
– האגודה הכינה תוכנית כלכלית לשעת חירום, שכללה יצירת מתווה חזרה לשגרה שהוגש למשרד התיירות, ולבסוף התקבל בצורתו הנוכחית (פרויקט עידוד התיירות של משרד התיירות בשיתוף רט”ג “פרויקט 10 מיליון”).
– האגודה הכינה מתווה נוסף המיועד בבלעדיות לתיירות נכנסת, אשר בימים אלה נמצאת בשלבי בחינה במשרד התיירות. האגודה מקיימת קשר רציף עם הגורמים הרלוונטים על מנת לקדם את האינטרסים של כלל מורי הדרך.
– בחודש אוגוסט 2020 מונה יו”ר חדש – אלי מילוא (מלול), אשר קיבל על עצמו להוביל את אגודת מורי הדרך הדרך בזמן המשבר .
– לאורך המציאות החדשה, האגודה ממשיכה להוביל את הכשרות מורי הדרך,  הוקם מערך הרצאות זום מקצועי, אשר מספק את ההכשרות למורי הדרך ללא עלות. ובנוסף יצאו סיורים אזורים שהתאפשרו בתקופה זו.
– כחלק מהשינויים בבחינת ההסמכה למורי הדרך, ומתוך רצון לשמור על רמת מקצועית איכותית, הקימה האגודה תא סטודנטים בפרויקט חונכות.

אלו רק חלק קטן מהפעילויות והעשייה, שנעשית כולה בהתנדבות מלאה של מורי דרך רבים ועל כך תודה רבה.
 
מורי דרך יקרים, השנה האחרונה הייתה מאתגרת במיוחד עבור כולנו. חשוב לנו שתדעו שהאגודה נמצאת כאן בשבילכם, ואנו נשמח להמשיך ולהוביל את המקצוע אל עבר עתיד בהיר יותר.
יו”ר האגודה אליהו (מלול) מילוא