טקס פתיחת מרכז מבקרים המחודש במגידו

בטקס חגיגי שנערך אתמול (חמישי, 29.09) בגן הלאומי תל מגידו, חנך שר התיירות יואל רזבוזוב את מרכז המבקרים החדש שהוקם בגן הלאומי, במסגרת פרויקט משותף של רשות הטבע והגנים ותמיכה וסיוע של משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות. במהלך הטקס גזרו השותפים לפרויקט את הסרט לפתיחה רשמית של המרכז, בו הושקעו 7 מיליון ₪.

בטקס נכחו גם מנכ”לית רשות הטבע והגנים – רעיה שורקי, ראש המועצה האזורית מגידו – איציק חולבסקי, מנכ”ל משרד התיירות – תא”ל (במיל’) דני שחר, ומנכ”ל החברה הממשלתית לתיירות – עידן מועלם, מטעם אגודת מורי הדרך בישראל נכח מנכ”ל האגודה מר אלי (מילוא) מלול.

חנוכת מרכז המבקרים החדש באופן רשמי, התקיימה לאחר תקופת הרצה ראשונית של מרכז המבקרים שהחלה בצל הקורונה, ולאחר 45 שנים שבהן הוצגה בגן הלאומי תערוכה בסיסית מאוד. במרכז המבקרים החדש שנחנך עתה באופן רשמי הוטמעו טכנולוגיות מעודכנות המציגות חפצים היסטוריים שממחישים את היסטוריית תל מגידו שהגן הלאומי משמר את שרידיו וממצאיו. החדר המרכזי במרכז המבקרים הוא “חדר המודל”, עם מוצג שנבנה בשנות ה-50 ומדמה את התל עצמו, ובעזרת טכנולוגיות וידאו חדישות הוא מציג את החיים בתל לאורך השנים.

חג שמח וגמר חתימה טובה 🌷