אירוע השקת מרכז המבקרים החדש בשמורת הטבע עינות צוקים
אירוע השקת מרכז המבקרים החדש בשמורת הטבע עינות צוקים, שמורת הטבע הנמוכה ביותר בעולם
רשות הטבע והגנים משיקה בטקס חגיגי בנוכחות השרה להגנת הסביבה וראש מועצה אזורית מגילות ים המלח. 

אירוע השקה חגיגי התקיים אמש (ג’) בשמורת הטבע עינות צוקים (עין פשחה) עם פתיחתו הרשמית של מרכז המבקרים החדש בשמורה. במעמד הטקס נכחו השרה להגנת הסביבה הגברת עידית סילמן, ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח אריה כהן ומנכ”לית רשות הטבע והגנים הגברת רעיה שורקי. מרכז המבקרים המציג את סיפורו של בקע ים המלח בעבר, בהווה ובעתיד ומהווה חוויה משלימה המתחברת לביקור בשמורה ומוסיפה עושר של תוכן רלוונטי והיכרות עם מאמצי השמירה על הטבע באזור ים המלח.
 
המבקרים יחוו מסע אינטראקטיבי בשלושה חללים ייחודיים- חדר אליס, האודיטוריום וחווית הלילה. בחדר אליס יחוו המבקרים את הטבע בדומה לסיפור “אליס בארץ הפלאות”  המבקרים יהיו יצורים קטנים בתוך חלל בו מייצגים מוגדלים של הטבע בשמורה.
 
משם יעברו המבקרים לאודיטוריום בו יחוו חוויה ויזואלית-חושית המציגה בעזרת סרט ייחודי את העבר, ההווה והעתיד של ים המלח. הסיפור מוצג דרך עיניהם של החוקרים והמדענים שחקרו את התופעות הייחודיות של ים המלח.
 
החדר השלישי הוא מסע בחוויית הלילה, בה יחושו את ההבדל בין החיים ביום לבין החיים בלילה בעיני בעלי החיים דיירי השמורה. מרכז המבקרים מציג את מצבו של ים המלח והטבע סביבו במטרה להעלות מודעות למצבו של הים. המסלול החוויתי במרכז המבקרים אורך כחצי שעה ויפעל בכל חצי שעה. יש להירשם במרכז השירות למטייל בשמורה.
 
השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן:  “כל פיתוח ושידרוג של נכסי הטבע והמורשת בישראל הם תמיד מרגשים ועל אחת כמה וכמה באחד מפלאי הטבע של העולם – ים המלח. חנוכת מרכז המבקרים החדש יעצים את חווית הביקור של המטיילים בשמורה.
במרכז המבקרים הושקעה חשיבה ועבודה מרובה שמביאה את סיפורו של ים המלח בצורה חדשה, מעניינת ויצירתית. המבקרים יחוו את שמורת הטבע הייחודית הזו מכל הכיוונים – האדמה, האדם וההיסטוריה.
ההשקעה במרכז באה כחלק מעבודת רשות הטבע והגנים לשפר את חווית הביקור בשמורות הטבע ולמצוא דרכים ייחודיות ללמוד על הטבע ועל חשיבות השמירה עליו.
 אני מזמינה את כלל הציבור להגיע וליהנות ממרכז המבקרים החדש. אני בטוחה שגם אלו שמכירים את השמורה יגלו במרכז המבקרים החדש דברים מרתקים ומרגשים.”
 
ראש מועצה אזורית מגילות ים המלח, אריה כהן: “שמורת הטבע עינות צוקים, עין פשחה, היא שמורת הטבע ‘שלנו’, כל תושב וילד במועצה האזורית מגילות רואה בה בית או חצר אחורית, ומכיר את כל השבילים בה. בלבבות כולנו זוהי ‘שמורת הבית’. עין פשחה היא פנינה נדירה המאפשרת הצצה למגוון ולטבע העשיר אותו יש לשמר ולשמור, עבור ילדינו, תושבי מגילות, לחיזוק התיירות הנכנסת באזור צפון ים המלח וכדי לאפשר לתיירות מן הארץ והעולם כולו לחוות את פלא הטבע הייחודי שהוא ים המלח, חרף הקשיים והנסיגה המשמעותית במפלס בשנים האחרונות. לאורך השנים אנו מקיימים שיתוף פעולה פורה וקשר חזק של המועצה האזורית מגילות עם רשות הטבע והגנים והשותפים למהלכי הפיתוח, אנו מברכים על ההתפתחות בשמורה, נוסיף לסייע ולעודד כל פיתוח המקדם את החקלאות, התיירות ושמירת הטבע במרחב צפון ים המלח.”
 
מנהל אזרחי: “אתמול (ג׳) לאחר עבודת מטה ארוכה, הכריז המנהל האזרחי יחד עם רשות הטבע והגנים על מרכז מבקרים חדש שנמצא בשומרת הטבע ׳עינות צוקים׳ שביהודה ושומרון.
יחידת שמורת טבע ופארקים במנהל האזרחי תמשיך לשמר ולפתח  את האתרים, הפארקים ושמורות הטבע במרחב יהודה ושומרון ומזמינים את הציבור להגיע וטייל באתרים השונים”.
 
מימין: מנחם פריד קמ״ט שמורות טבע במנהל האזרחי, אלדד חזן מנהל שמורת עינות צוקים, רעיה שורקי מנכ״לית רשות הטבע והגנים, עידית סילמן שרת הגנת הסביבה,אריה כהן ראש מועצה איזורית ים המלח, גנית פלג מנכ”לית אגודת מורי הדרך, יוסי פתאל מנכ״ל לשכת מארגני תיירות נכנסת.