הצלחה ראשונה בבית המשפט העליון לצדק ארגון לה”ב ואגודת מורי הדרך החברה בה

הצלחה ראשונה בבית המשפט העליון לצדק ארגון לה”ב ואגודת מורי הדרך החברה בה: בית המשפט העליון דחה את בקשת המדינה והחליט לקיים דיון בדרישה לשוויון זכויות מלא של העצמאים כשכירים בקבלת אבטלה.

אלי מילוא (מלול), מנכ”ל אגודת מורי הדרך אמר בהפגנה שהתקיימה מחוץ לכותלי בית המשפט: “הגענו למצב שאנחנו, כאגודת מורי הדרך, כבר כמה שבועות מחלקים חבילות סיוע למורי דרך במצוקה. לא רק לחברי האגודה אלא גם למורי דרך שחברים בארגון השני וזאת כדי לעזור לכולם.

זה לא יכול להיות! מורי הדרך הם אנשים עובדים שמחזיקים את עצמם כלכלית ולא אוכלוסיה נתמכת. לא בחרנו לשבת בבית. היומנים שלנו היו מלאים הזמנות לכל השנה והכל נמחק. המצב הזה הכניס למצוקה מורי דרך רבים, אני מדבר על מאות אנשים, בהם משפחות חד הוריות שהגיעו למצב שהם נזקקים לחבילות מזון. אנחנו אזרחים שווי חובות וזכאים בצדק לשוויון זכויות”. 

אלי מילוא (מלול) זעק את כאבם של מורי הדרך, בעת שבאולם בית  משפט העליון התקיים הדיון בעתירת ארגון העצמאים ל.ה.ב. בו חברה אגודת מורי הדרך. בסופו של הדיון דחו שופטי העליון את בקשת המדינה על הסף והחליטו לקבל את העתירה ותשובתם תינתן עד ספטמבר. ארגון ל.ה.ב. דורש שיוויון זכויות מלא לעצמאים כמו השכירים בקבלת דמי אבטלה בעת חירום. 

“ההחלטה של אגודת מורי הדרך להצטרף לארגון ל.ה.ב. מוכיחה עצמה כל יום מחדש” אמר אלי מילוא (מלול) והוסיף: “בזכות החיבור הזה וקשרי העבודה והאמון שיצרנו עם בכירים בשלטון, האגודה מצליחה להגיע להישגים חסרי תקדים, כולל זכויות לבעלי רכב אשכול והעלאת שכר העבודה היומי ל-270 דולר, כשלפני שבע שנים הוא עמד על 185 דולר. מההישגים האלה נהנים כל מורי הדרך בישראל, גם אלה שלא חברים באגודת מורי הדרך. זו השליחות שלנו. אני מקווה שהמשבר הזה והאתגרים הקשים שיצר יחלפו כמה שיותר מהר ונוכל לחזור לכלכל את משפחותינו בכבוד”