כלי נגישות

השתלמות מורי דרך 13.3.18 – ואדי עארה
אגודת מורי הדרך בשיתוף עמותת "מרבד ירוק ואדי עארה" מוציאה יום השתלמות וחשיפה
באזור קרוב אך לא מוכר, בו נגלה עושר של נופים ומגוון של אנשים ותרבויות.
היום יוקדש להיכרות עם מבחר מאתרי ואדי עארה ומנשה.
הדרכה: טל רז
 
איסופים באוטובוס מתל אביב לכיוון צפון:
07:30 – התכנסות ורישום בתל-אביב – בדרך נמיר ליד החנה וסע, בתחנות עם הפנים צפונה​
07:40 – יציאה מתל אביב – אנא הגיעו בזמן! האוטובוס לא מחכה למאחרים!
07:50 – צומת כפר שמריהו
08:00 – צומת נתניה
08:20 – צומת גבעת אולגה
08:30 – צומת כרכור בתחנת האוטובוס לכיוון גן שומרון/עין שמר. למגיעים ברכב: ניתן לחנות במתחם אלון עין שמר ממול
 
חצר ראשונים קבוץ עין שמר, הפסקת בוקר עצמית קצרה. ולאחריה חשיפה למגוון אפשרויות הביקור והפעילויות המתאימות לקהלי יעד שונים  (בתי ספר, משפחות, מבוגרים, תיירות נכנסת, סינים ועוד). במקום מיחם להכנת קפה.
גלגולה של חריש החל מהקמתה כקיבוץ, הכרזת הפיכתה לעיר חרדית החמישית בגודלה בארץ ופיתוחה כיום. סיור רכוב ומפגש עם נציג/תה מהמועצה: אתגרים בעיר המתפתחת.
תצפית מרהיבה מאום אל קטף, המארג היישובי, התהוות גבולות באזור, קו ירוק, גדר ההפרדה. הליכה רגלית קצרה בכפר עד למוזיאון מורשת הכפר הערבי, מפגש עם אבו חאלד מקים המוזיאון לשיחה מרתקת, כלים חקלאיים שישמשו בעבר בתיבול פתגמים מעברית וערבית.
נסיעה בדרך נוף על רכס הר אמיר
בסביבות 13:30 ארוחת צהריים כשרה בגבעת חביבה וביקור קצר בגלריית השלום.
מפגש עם איש הפסיפלורה במושב עין עירון – שי יזם בנשמתו יצרף אותנו למסעו האישי עד להקמת העסק בו הוא מייצר שיכר פסיפלורה איכותי ה"קוטף" פרסים ברחבי העולם.
 

מנה מלבישה סיפורים – מפגש עם אמנה כנענה, מקימת ומנהלת עמותה להעצמת נשים בכפר קרע "למענך למודעות". דרך סיפורה האישי המרגש נחשף למנהגים ונשים בחברה הערבית וליוזמות משותפות ליהודים וערבים במרחב.
17:00 – 18:00 קציר – סיור רכוב , אירוח ב"בית על הואדי" וסיכום היום.
      סיום היום בקציר בסביבות 18:00

  *יתכנו שינויים קלים בתכנית היום ובסדר המפגשים בהתאם לאילוצים בשטח.
 
עמותת התיירות "מרבד ירוק ואדי עארה" מארג של אנשים תרבויות ונופים הוקמה על ידי תושבי המקום, יהודים וערבים: מדריכי טיולים, אנשי תיירות, מדע, חינוך ואנשי עסקים, המקדמים את התיירות באזור וואדי עארה. אנו מאמינים כי דרך התיירות נוכל לחזק את רקמת האזור, לטפח את התדמית החיובית של האזור וכלכלת תושביו. אנו שואפים לקדם על בסיס תיירותי/כלכלי פרויקטים חינוכיים וסביבתיים משותפים בדרך לקשר אמיתי וחזק בין כל תושבי האזור. www.wadiara.org.il
 
מחיר: 60 ש"ח לחבר אגודה
         100 ש"ח למי שאינו חבר חבר
להרשמה לחצו כאן
לביטול ההרשמה לחצו כאן
*ניתן לבטל ללא חיוב עד תאריך 06.03.18
 

תמונה מאתר האינטרנט של עמותת "מרבד ירוק ואדי עארה"

ביום שלישי ה-13 במרץ השתתפו 26 מורי דרך בהשתלמות ויום חשיפה באתרים מיוחדים ולא מוכרים על ציר ואדי ערה. בשיתוף עם עמותת ״מרבד ירוק״ ומנכלית העמותה שהיא בעצמה מורת דרך משובחת ביותר – טל רז שניצחה על ההשתלמות בחינניות ובמקצועיות רבה!

ביקרנו בחצר עין שמר וחזינו במיזמים חדשים שהפיק האתר לאחרונה! פגשנו עיר בהתהוות הלא היא חריש, ביקרנו במוזיאון של חאלד בכפר אום קטף, טעמנו ליקר פסיפלורה בעין עירון, ואחרי ארוחת צהריים טובה בגבעת חביבה, הגענו לביתה של אישה מעוררת השראה – אמנה מכפר קרע!

סיימנו את היום הפורה בביקור בביתה של טל ביישוב קציר, שהוא בעצמו אתר מרשים של אומנות ויצירה.

תודה לטל על השתלמות יוצאת דופן, מעשירה ומפרה, על הדרכה נהדרת ועל יוזמה ברוכה לחשוף את מורי הדרך לנפלאות ואדי ערה ובעיקר על מבט אחר ושונה על מיזמים משותפים לקידום השלום בין יהודים וערבים.
אריה בר ואגודת מורי הדרך

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

*