כלי נגישות

שלום רב  לכולנו.

ממשיכים לעדכן משולחן האגודה על פעילויותינו בחודשים האחרונים.

 1. מגזין האגודה שמופיע כל חודש בעריכתו וארגונו של ינאי עוזיאל משודרג כל חודש בנושאים טכניים שאמורים לתת מענה להערות חברי האגודה ובכתבות מעניינות ואיכותיות שחברים שולחים למערכת המגזין. שילחו כתבות, מאמרים ועוד והם יתפרסמו במגזין לטובת כולנו.
 2. "השוק הסיני" בתיירות הולך וצומח כל שנה. הבעיה המרכזית היא: חוסר מורי דרך דוברי סינית. כדאי לנסות להתמודד עם הבעיה ולא להפסיד את השוק התיירותי החשוב הזה. האגודה ובי"ס לתיירות (עם 3 סניפים ברחבי הארץ ) מובילים מהלכים חשובים של קורס למורי דרך ישראלים ללימוד השפה והתרבות הסינית כדי לשלב אותם בשוק העבודה. קורס אחד נמצא בלימודים, קורס שני יפתח בקרוב.(פרטים יפורסמו).

ב- 14.5.2017 נפתחה ההרשמה לקורס מורי דרך דוברי סינית לישראלים וסינים עם אישורי תושבות. הקורס יתקיים בשלוחת  ת"א בשיתוף ובפיקוח משרד התיירות.
המטרה: להכניס מורי דרך דוברי סינית לשוק העבודה.

 1. במשרד התיירות מתקיים תהליך חשוב של הכנה וחשיבה בנושא הכשרת מורי הדרך וקורס מורי הדרך העתידי. לאור השינויים ששוק התיירות בעולם ובארץ עובר, יש צורך לבצע התאמות נדרשות. בישיבה שהתקיימה במשרד התיירות הועלו מספר נושאים כמו : שינוי בבחינות, שינוי בנושאי הלמידה, שמירה על ערכים וציונות, ארץ ישראל כמערכת משולבת, לימוד מקוונן, הרחבה במתודיקה, ארגון, דידקטיקה ועוד. בישיבה השתתפו: אפרת גורמן ורותי יחזקאלי מהמשרד, נציגי בי"ס לתיירות בראשות המנכ"ל המנכ"ל גבי מלכה, רכזי קורסים, מכון וינגייט, יד בן צבי, מכון אבשלום ונציגי האגודה, התהליך ימשך שנתיים לפחות ויתבצע בשלבים. 
 2. שיתוף הפעולה עם הרט"ג מהווה חלק בלתי נפרד מהתנהלות האגודה. במשך 3 שנים אלו בוצעו לא מעט פרויקטים משותפים, נתקיימו ימי עיון והשתלמות לחברי האגודה. לאחרונה התקיימה השתלמות נוספת באתר הקסטל, שהכשירה עוד מורי דרך להדריך באתר במתכונת החדשה שלו.
  בהערות שקבלנו  ממורי דרך שלא מכניסים או לא מכבדים את הרישיון הישן באתרי הרט"ג פנתה האגודה לגב' רעיה שורקי מנהלת כל אתרי הרט"ג, שטיפלה מידית בנושא.
  הועבר מייל מעודכן בנושא בעייתיות הרישיון ואנו מקווים שהבעיה נפתרה.
  "שלישי בשלייקס" –  פרויקט של משרדה של השרה גילה גמליאל מתנהל בכל הארץ. הרט"ג והאגודה משתפים פעולה בפרויקט זה. קבלנו מהרט"ג לבצע 220 ימי טיול לטובת חברי האגודה. ( פרטים ועדכון יפורסמו בקרוב מאד. למי לפנות, איך להירשם, איך עובדים ועוד.)
 3. האגודה ממשיכה בהשתלמויות מעניינות ומקצועיות לחברים. תוכנית לרבעון הקרוב פורסמה והנכם מוזמנים להשתלב בה.
 4. האגודה קיימה שני ימי עיון למורי דרך חדשים אשר התקיימו בתחילת אפריל 2017 וב-21/5/17. בשני ימי העיון האלה השתתפו כ-50 מורי דרך אשר נרשמו מראש לפעילות שקוימה ללא תשלום והייתה על טהרת ההתנדבות של מורי הדרך הוותיקים אשר העבירו את ההרצאות בנושאים השונים והמגוונים.
  מסורת זו שכבר סופרת 3 ימי עיון תימשך ככל שמורי דרך חדשים יזדקקו לעזרה ולהכוונה.
 5. במסגרת שיתוף הפעולה עם משרד התיירות עברו פעילי האגודה, סדנת "מנהיגות, שיווק וניהול " . מטרת סדנא זו היא לשפר וליעל את תהליכי ניהול האגודה לטובת חברי האגודה ומורי הדרך בכלל. את הסדנא העבירה: גב' לימור אטד מחברת  I-factor   למוטיבציה ולתקשורת שיווקית. (לעסקים ולעצמאים) הפגישות התקיימו במשרדי האגודה בארבעה ימי שישי.  הנושאים היו: קשר מול עיתונאים ותקשורת, יחסי הציבור של האגודה, איך מגייסים חברים חדשים לאגודה, מהו תפקיד חברי המועצה והמזכירות ואיך מיישמים  ועוד.

 

 

נאמנים לכם בדרך

בברכה

בני כפיר יו"ר

והנהלת האגודה

 

משולחן האגודה יולי- אוגוסט 2017

משולחן האגודה יולי- אוגוסט 2017  אנו מעדכנים שוב את החברים בפעילויות שהתקיימו באגודה בחודשים אלו: 1. 4.7.17 – התקיימה ישיבת מזכירות ומועצה, שדנה בנושאים שוטפים באגודה. כן התקיימה סדנת "נאמני […]

הבעת דעה, על אונסקו, ועידת מורשת עולמית וההכרזה של מערת המכפלה וחברון כאתר מורשת עולמית ואתרי רט"ג

ד"ר צביקה צוק – אחראי על תיק אונסקו ברשות הטבע והגנים ראיתי ביום שישי בבוקר את השידור החי של הכרזת מערת המכפלה וחברון כאתר מורשת עולמית בסכנה, פלסטינאי. שוב בלטה […]

רישיונות מורי הדרך

    30.4.17 לכבוד: גב' אפרת גרומן מנהלת אגף ופיתוח הכשרה מקצועית משרד התיירות רישיונות מורי דרך לשנים 2017-2018 שלום אפרת. מורי דרך רבים, עדיין מתלוננים על כך שטרם קיבלו […]

סיכום פעילות האגודה בשנת תשע״ו

שנה לא פשוטה עברה עלינו, מורי הדרך וכל ענף התיירות. אנחנו עדיין מרגישים את תוצאות מבצע "צוק איתן" ובעיקר את הפעילות הביטחונית החובטת בנו שוב ושוב  לאור כל הזמן. אנחנו […]