חברי האגודה שלום רב.

מתחילת השנה, האגודה מקיימת פעילות ענפה בנושאים שונים הנדרשים לטובת החברים ומורי הדרך בכלל.
התחלנו השנה בכנסים אזוריים בכל הארץ שמטרתם:  אירוע מקצועי ומפגש מורי דרך עם הנהלת האגודה.
ב 3.1.2017 התקיים מפגש בקיבוץ חצרים ביוזמת: יוני שטרן, אריה בר, וצביקה בוכמן. התקיימה הרצאת חשיפה למספר אתרים באזור, פגישה עם סוכן הביטוח של האגודה מקסים דרעי ,שיחת חברים עם יו"ר האגודה, ולסיום הרצאה של אריה בר.
ב 13.2.2017 התקיים מפגש בציפורי (הישוב), ביוזמת: משה פרנק, ינאי עוזיאל . נערך סיור להכרת אתרי תיירות מקומיים במושב עצמו.אח"כ התקיימה פגישה ושיחה עם יו"ר האגודה וחבר המועצה ינאי עוזיאל.
מתוכננים מפגשים נוספים : 1. ברחובות במכון וייצמן, ביוזמת משה פרנק.
          2. במוזיאון אילנה גור ביפו, ביוזמת יעקב פרלשטיין (יענקיק) .
          3. בחוות בראשית בנגב, ביוזמת משה פרנק ואריה בר.

פגישות במשרד התיירות : האגודה ממשיכה את פעילותה מול משרד התיירות. נערכו כמה פגישות חשובות בנושא :

1. רכב אשכול . בוועדת אשכול יצג את החברים יהודה לוי. נדונו נושא: ימי הוכחת עבודה, תקנות המכס ומס הכנסה, התאמת טפסים נכונים לפעילות עם רכב אשכול, בקשות חריגות של חברים ועוד.

2. רגולציה ורישיון מורה דרך בישראל : האגודה מקיימת מזה שנה וחצי דיונים רציפים עם משרד התיירות בנושא שינוי חוקי התיירות בישראל שמוביל השר יריב לוין.

במסגרת ועדת הרגולציה של משרד רוה"מ התקיימו דיונים בנושא: מורי דרך ,קורס מורי דרך והסילבוס הנלמד, רישיון  נחוץ או לא . נושאים אלו עולים לדיון מידי פעם ובעיקר שיש יוזמה לשינוי החוקים מזה 40 שנה.

אין עדין החלטות וכולנו מחכים לטיוטת החוק שאמורה להיות מוגשת לכנסת. שיוגש החוק נדע איפה אנחנו עומדים ונקבל החלטות איך ממשיכים לטפל בנושא.
התקיימו דיונים בנושא מורי דרך לתיירות מסין. אנו מנסים להשיג לקורס לומדי סינית להשיג תמריץ לימודים. בשלב זה עדין ממתינים לתשובות המשרד.

אנו נמצאים בהליך מתקדם לפתוח קורס מורי דרך לדוברי סינית בשיתוף בי"ס לתיירות. תעודכנו בהמשך התהליך.
טופלו לא מעט מורי דרך שהיו להם בעיות עם מעסיקים על ידי מזל ביסמוט חברת מועצה שמטפלת בנושאים אלו בשיתוף מר דב גולדברד שבהתנדבות מזה שנים עוזר לחברים בנושא תוך השגת פתרונות טובים.
פגישות עם משטרת ישראל בירושלים: בשנה האחרונה משטרת ישראל, מפקדת העיר העתיקה בראשות נצ"מ דורון תורג'מן פועלת באופן מאד אינטנסיבי בכל "האגן הקדוש" נגד הדרכה לא חוקית.

בנוסף התקיימו דיונים על כניסה להר הבית וכללי התנהלות באתר. היו כמה הבנות שמתבצעות כעת וברור שיש בהן תקלות שצריך לטפל בהן ומהר. הכניסה להר הבית חייבת לעבור שינוי גישה בנושא טבלטים, טלפונים ניידים, תיקים ועוד.

האגודה נמצאת כל הזמן בקשר עם מטה העיר העתיקה ומקווים לשינויים נכונים. המשטרה לקחה על עצמה את הטיפול בחניות האוטובוסים, הורדה והעמסת מטיילים וכניסה לעיר העתיקה גם בשערים אחרים בנוסף ליפו, ציון והאשפות.
האגודה מברכת את פעילות המשטרה שמזה שנים רבות לא הייתה כל כך אינטנסיבית.

נאמנים לכם בדרך.

אגודת מורי הדרך בישראל