לקראת החג הקרב הבא אלינו אני והנהלת האגודה רוצים לברך את כל החברים ומורי הדרך בישראל בחג פסח כשר ושמח. המון בריאות, פרנסה טובה בטיולים ומטיילים חביבים בכל שבילי הארץ.

  1.  הצעת החוק לא הגיעה לדיון בוועדת הכלכלה וכנראה תגיע במושב הקיץ הקרוב. שר התיירות אמון על גישתו להעביר את החוק בממשלה הנוכחית.          קיימות מחלוקות מאד מהותיות ומקצועיות עם לשכת השר והיועמ"ש של משרד התיירות. לאחר עימותים ומחאות שעשינו היה נתק עם משרד התיירות.        בשבועיים האחרונים נוצר שוב קשר לשיחת ודיונים בנושא החוק.

הפעם הפגישות הם עם אנשי הלשכה המשפטית החדשים שהחליפו את עובד קדמי ואלי ליפשיץ שיצאו לפנסיה. אנחנו מאחלים להם הצלחה בדרכם
החדשה.

בדיונים מנסים למצוא נקודות שינוי והסכמה חשובות שאולי נגיע אתם לוועדת הכלכלה. כמובן שאנחנו בודקים עוד אופציות להתמודד עם החוק החדש.

אני ועוד אנשי הנהלת האגודה מקיימים פגישות עם ח"כים מוועדת הכלכלה לשכנע להיות אתנו. (גם בפגרת הכנסת הלובי סטית שלנו יעל מארגנת פגישות)

  1. נחתם הסכם עם לשכת תיירות נכנסת בנושא חשוב : קבוצות מסין שאין להם מורה דרך דובר סינית מנצלות את המצב ומלווי הקבוצות הם אלו שמטיילים ומדריכים. כדי לנסות לבלום תופעה זו הסוכנים ייקחו מורה דרך ישראלי דובר אנגלית שיתלווה לקבוצה הסינית ויהיה האיש שייתן למלווה הסיני מעטפת כוללת לכל הטיול כאן בארץ. תשלום יום העבודה ותנאי ההעסקה יסוכמו בין מורה הדרך הישראלי והסוכן המבקש. (הסכם זה הינו רק לתקופה של לשנה עד סוף 2018 בקבוצות מסין וזאת לאחר שכל מורי הדרך דוברי סינית עובדים. אין קשר או תחולה להסכם הקיבוצי החתום עד סוף 2019) מי שמעוניין להיות ברשימת המדריכים ולעבוד יפנה למשרדי האגודה לרוחלה.
  2. השתלמויות החברים באגודה ממשיכות להיות מקצועיות ,ופותחות לחברים אופקים חדשים. תכניות מיוני 2018 עד סוף השנה תפורסם באתר האגודה ותשלח לחברים.
  3. אנו ממשיכים לשפראת המגזין הדיגיטלי שלנו בקרוב יופיע המגזין בפורמט טוב יותר ,נגיש יותר, ונח יותר לקריאה וצילום חומרים רלוונטיים לכל אחד מכם.
  4. סיימנו את פרויקט "שלישי בטבע" עם 150 ימי עבודה לחברים ביחד עם רשות הטבע והגנים בשיתוף המשרד הממשלתי לגמלאים. הפרויקט נוהל ביד רמה ומסודרת למופת של חברנו צביקה בוכמן .

האגודה תמשיך להיכנס  למיזמיי עבודה לחברים ככל שיינתן לנו. 

  1. הצטרפות האגודה ללהב – ארגון העצמאיים ועסקים קטנים פתח בפנינו כמה כיווני פעולה משותפים עם ארגונים קטנים לשינויים ושיפורים בנושאי מס הכנסה, ביטוח לאומי, מ.ע.מ, ותגמולים לפנסיה ותנאים סוציאליים. תעודכנו לאורך כל השנה.
  2. האגודה ממשיכה בימי עיון למורי דרך חדשים שסיימו וקבלו רישיון בימי עיון כהכנה ליציאה לשטח. יום עיון מלווה וחשוב.

הודעה עדכון תצא לכולם בקרוב.

אגודת מורי הדרך מברכת את כל מורי הדרך החדשים שהצטרפו אלינו.

בברכה

הנהלת אגודת מורי הדרך בישראל והיו"ר בני כפיר