כלי נגישות


סיור גיבוש וחוויה בשכונת פלורנטין

נתחיל את סיורנו בשכונת פלורנטין במגרש החנייה הגדול ברחוב אליפלט.

ביקור במושבה האמריקאית\גרמנית

המושבה הוקמה ע"י מתיישבים ממדינת מיין שבארה"ב. מתיישבים אלו הגיעו לארץ ישראל בהשפעתו של הכומר גורג' אדמס ששכנע את בני קהילתו כי התיישבותם בארץ תכשיר את הקרקע לשיבת היהודים לארצם, וכך על פי חזונו יחזיר את ישו ויביא את הגאולה. לאחר שנה עזבו המתיישבים ובמקומם הגיעו הטמפלרים הגרמנים.  במרכז המושבה מסתתר גן נפלא מוצל בעצי פיקוס בנגלי, הגן מוקף בכנסייה מקסימה ומבני עץ .

סיור בשכונת פלורנטין (מרכז וולובסקי)

במרכז החרש והאומן (מרכז וולובסקי) בין נגריות ומסגריות מסתתר עולם מופלא של אומנות הרחוב – גרפיטי. רגע לפני שחלק משכונת פלורנטין הישנה והטובה ייהרס לטובת הקמת מגדלי ענק זו הזדמנות להספיק ליהנות מאמנות הרחוב  הנרחבת בה. נכיר את האומנים DEDE, DIOZ , מינץ, סניור ג'י ועוד.

בית הכנסת של הרב ידידיה פרנקל

לא רבים יודעים כי מנהג ההקפות השניות שחל בשמחת תורה החל בשכונת פלורנטין בשנת 1942 ע"י הרב ידידיה פרנקל תושב השכונה. נשמע גם את סיפורם של משפחת בוכמן, ה"כלניות" והסלוניקאים.

 

הליכה לאורך רחוב פלורנטין

בקומת הרחוב של הבתים ברחוב פלורנטין מצויים בתי הקפה, גלידריות, פאבים וכד'. אם נפנה את מבטנו למעלה נגלה ששכונת פלורנטין עמוסה בסגנון הבניה הבינלאומי – באוהאוס. העיר ת"א העיר הלבנה הוכרזה בשנת 2003 כאתר מורשת עולמית בזכות בתים רבים הבנויים בסגנון זה המרוכזים בה.

רחוב שטרן
במרכזו של רחוב שטרן בניין, שבמבט ראשון נראה רגיל, אך לוחית שיש מסגירה את הסיפור המרתק על "יאיר" הוא אברהם שטרן. שטרן עמד בראש ארגון הלח"י ובשבועות האחרונים לחייו הסתתר בבניין זה, נתפס בו ונורה בו למוות.

*המסלולים ניתנים לשינוי בהתאם לרצון ולצרכי המטיילים

לפרטים :

בועז בייסה מורה דרך ארצי

נייד 0509246797

מייל b-baisa@012.net.il

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

*