כלי נגישות

יום טיול וחוויה בשפלת יהודה

 

טיול בגן לאומי בית גוברין – מרשה הגן הלאומי בית גוברין- מרשה הוא לב לבה של "ארץ אלף המערות". הגן מציג פלא אדריכלי קדום – אינספור מערות שנועדו למגוון רחב של שימושים. בגן הלאומי חורש דליל ובתה ים-תיכונית, עשירה במינים  רבים של בעלי חיים וצמחים.

במסלולנו נטייל במערת הקולומבריום –מערה זו היא, כנראה, מערת הקולומבריום המרשימה בישראל. המערה חצובה באיכות מופלאה. בקירות המערה נותרו חצובים יותר מ־2,000 כוכים!                                                               

בית הבד – בית הבד הוא אחד מ־22 בתי בד תת־קרקעיים מהתקופה ההלניסטית שהתגלו עד כה במרשה. במערה מוצג שחזור מתקן קדום לסחיטת שמן.

מערכת מחילות תת-קרקעית– מערכת מרשימה מאין כמותה של חללים תת־קרקעיים שנבנו בתקופה ההלניסטית. מסלול הסיור חוויתי ועובר בפרצות שנפרצו בקירות שהפרידו בין החללים, ובהם בורות מים קולומבריום ומחסנים.

 

מערות קבורה צידוניות – מערות אלו הן שתיים מתוך מערות רבות שחצבו פיניקים שהתיישבו במרשה. במערות נחצבו כוכים גדולים להנחת המתים, וקירותיהם עוטרו בציורים ובכתובות …ועוד

 

באזור כמה מבשלות בירה בוטיק, בהן ניתן לסייר כולל טעימות: 

בוטיק- "אביר- האלה" מבשלת "אביר האלה" היא מבשלה כפרית המייצרת בירות איכותיות תוך הקפדה על  תהליכי ייצור מסורתיים בשילוב ידע מתקדם. הבירה טבעית, מועשרת בתבלינים ובשמרי בירה…

מבשלת שריגים / האלה– חוויה חושית וחברתית הסובבת סביב הבירה. הסיור במבשלה ומתקני ייצור הבירה וחוזר לדלפק הטעימות כולל: הסבר על הסביבה ומיקום המבשלה, היכרות עם הבירה, חמרי הגלם והסוגים השונים, סיור בין מיכלי התסיסה, סדרות הבירות השונות, הסבר על הבירות וטעימות מהבירות השונות

בירה נגב– הסיור במבשלת הנגב מציע חוויה ייחודית ומהנה באווירה כפרית.​הסיור כולל הדרכה על חומרי הגלם ומרכיבי הבירה, אופן ההכנה ותהליך ייצור הבירה. בסיום מתקיימת סדנת טעימות חווייתית הכוללת את מגוון הבירות של המבשלה.

בירה שפירא –  הסיפור של בירה שפירא הוא סיפור על שני אחים ובירה אחת. הוא מתחיל בירושלים במטבח ביתי, עם קערות פלסטיק וצינורות מאולתרים, ונגמר במבשלה מאובזרת עם הציוד המתקדם בעולם. באמצע היו להם מדליות בתחרות מבשלות ביתיות, התמחות ארוכה בארה"ב, והמון תשוקה. עכשיו יש להם מבשלה ויש בירה. בירה שפירא.

באסטרס סיידר(הדרכה באנגלית)– באסטרס סיידר מיוצר עלי די משפחת נילסון . אב המשפחה, דני השפיע רבות על תחום הבירה הישראלית לאחר פתיחת חנות לבישול בירה והכנת יין ביתית בשם The Winemaker. הוא פתח את ליין הבירה , ​ישרא-אייל, ואז התחיל להשתולל עם סיידר תפוחים אלכוהולי. לאחר שנים בחיפוש לאחר המתכון המושלם, דני חשף את הסיידר לשוק המקומי.

 

 

לפרטים :

בועז בייסה מורה דרך ארצי

נייד 0509246797

מייל b-baisa@012.net.il

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

*