כלי נגישות

צו 8 למורי הדרך בישראל: לא למתחזים! לא לחאפרים!                                
מורי הדרך בישראל יוצאים למאבק ציבורי להגנת המקצוע והפרנסה. ביום חמישי הקרוב יכריזו על פתיחת המאבק ועל מספר פעולות מחאה

 

ביום חמישי הקרוב ב 14.9 בבית ליד יקיימו מורי דרך בישראל כנס מחאה

 

בני כפיר, יו"ר ארגון מורי הדרך: "המדינה סטתה מהדרך בכל הקשור למורי הדרך. אלפי מורי דרך בישראל לא יתנו יד לפגיעה אנושה ולחיסול המקצוע. תזכיר החוק יגרום להגברת השוק הפרוץ ולריבוי המתחזים. בשום מקצוע בארץ המדינה לא מאפשרת בחסות החוק התחזות." 

מורי הדרך בישראל הודיעו, כי ביום חמישי יפתחו במספר פעולות מחאה למאבק בתזכיר חוק שירותי תיירות, התשע"ז 2017, שגיבש משרד התיירות. תזכיר הצעת החוק הממשלתית צפוי לעלות לוועדת שרים בנובמבר ולאחר מכן לעבור לדיונים בוועדת הכלכלה של הכנסת במושב הכנסת הקרוב.

מדובר על תיקון חוק שלא שונה כ-4 עשורים.  בין היתר, התזכיר פוגע ברישיון מורה הדרך בכך שהוא יאפשר הדרכה ללא מורה דרך בתיירות פנים אם הטיול אינו מתבצע באמצעות סוכנות נסיעות ו/או הסעה מאורגנת או אם הטיול בתיירות פנים וחוץ מתבצע על ידי מומחה, כאשר אין הגדרה למה זה מומחה.

בני כפיר, יו"ר אגודת מורי הדרך: "אלפי מורי דרך בישראל לא יתנו יד לפגיעה אנושה ולחיסול המקצוע. מצד אחד, המדינה מחייבת רישיון למקצוע מורי דרך, וקובעת סטנדרטים ותשלומים רבים ומצד שני מחוקקת חוק שיאפשר הדרכה של מדריכים מתחזים"

תזכיר הצעת החוק החדשה יביא לפגיעה חסרת תקדים במקצוע "מורה הדרך" וירוקן את מעמדו המוסמך של מורה הדרך מכל תוכן. השינוי המוצע, באם יתקבל, מהווה פגיעה אנושה במורי הדרך המוסמכים ונותן אפשרות הדרכה ללא רישיון לשרלטנים למיניהם ולמומחים מסוגים שונים, בעיקר מטעם עצמם, שתגרום לפגיעה קשה בתיירות, בכלכלה, בתדמיתה של מדינת ישראל בעולם ובשלום הציבור.

תפקיד מורה הדרך בישראל לשלב את אהבת הארץ, ההיסטוריה, הארכיאולוגיה והתרבות שבה עם הדרכה והקניית ערכים משולבת בהדרכה מקצועית. בנוסף, מקצוע מורה דרך הנו הכרחי לשמירה על שלום הציבור וביטחונו. בשנים האחרונות התרחשו מקרים קשים בטיולים, שהודרכו על ידי אנשים ללא רישיון או ללא מורה דרך, כמו פציעות  קשות, נפילות, התייבשות, מסלולים שאינם מותאמים ועוד.

פעילות המחאה של מורי הדרך תתחיל בכנס בהשתתפות מורי דרך רבים, שיתקיים ביום חמישי ה- 14.9.17 באתר ההנצחה בבית ליד. לראשונה מורי הדרך מנהלים מאבק ציבורי בהיקף גדול עם תמיכה ציבורית רחבה.

 

 

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

*