כלי נגישות

בחודש מאי 2018 נערך מבצע אכיפה ופיקוח באתרי תיירות ברחבי הארץ. במבצע השתתפו צוותים  של מחלקת הביקורת ממשרד התיירות, פקחי משרד התיירות ושוטר במדים, ואליהם הצטרפו מורי דרך, נציגים של אגודת מורי- הדרך.

האזורים בהם בוצעה האכיפה:

  מזרח ירושלים- שער יפו

 ים המלח-מצדה

נצרת מתחם מעיין מרים ומול לשכת התיירות

  קיסריה- גן לאומי

ממצאי הביקורת לפי האתרים השונים:

מזרח ירושליםשער יפו-(באותו יום צוין יום הנכבה  ומבחינה ביטחונית הונחו המבקרים לערוך את הביקורת רק באזור שער יפו. כמו כן הליווי של שוטרים בשכר בוטל ברגע האחרון בהחלטת  משטרת ישראל.

נבדקו 25קבוצות כולם היו מורשים ועונדים רישיון כחוק.

מצדה-  נבדקו 42 קבוצות כולם היו מורשים ועונדים רישיון כחוק.

נצרת- מעיין מרים ורחוב קזנובה- לצוות האכיפה בנצרת הצטרף מורה הדרך זאב קרמר (ביום הולדתו!) 

נבדקו 25 קבוצות כולם היו מורשים ועונדים רישיון כחוק. זאבי קרמר מדווח שבנצרת היו מעט קבוצות, יחסית, כנראה בשל שביתה שהייתה באותו היום בעיר ומורי- דרך העדיפו שלא להגיע. כל מורי הדרך שנבדקו, הציעו תעודות כנדרש. החריגות היו קבוצות שהגיעו לכנסיית המעיין בליוית כומר בלבד. לכנסיה, כידוע, מותר להם להגיע עם כומר בלבד לשם תפילה, ולא ידוע האם הגיעו רק לכנסיה או האם סיירו גם בעיר נצרת עצמה.

קיסריה- לצוות האכיפה בקיסריה הצטרף מורה הדרך יוכי משל.

נבדקו 39 קבוצות כולם מורשים ועונדים רישיון כחוק. בתוכם נבדק כומר עם תעודה ירוקה כחוק.
בקיסריה היה מורה הדרך יוכי משל, שמספר: "לאורך שעות בהן עברו בשער הכניסה לאתר הלאומי קיסריה בדקנו רישיונות בהתאם למקובל . כמה עשרות של מדריכים עם קבוצות הציגו את הרישיונות שלהם בפנינו. היה רק חריג אחד שלא היה לו רישיון אלא שבמקום זאת הוא הציג אישור עבודה שהיה מצורף אל דרכונו הדרום קוריאני. האישור הנ"ל צולם ע"י מוריאל במגמה לנסות לבדוק מה משמעו . ראוי לציין שהיו מדריכים שניגשו מיוזמתם והציגו רישיונות בראותם את צוות הפיקוח שלנו. לומר, שיש מודעות אצל המדריכים בצורך של האכיפה הזו."

כתיבת תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

*